Suomeksi In English Eesti keel Lietuvos

Premier™ Campy

Tootekood: 618096
Tootja: Meridian Bioscience Europe
Pakend: mikroplaat: 96 reaktsiooni

NB! Saate tellida tooteid veebipoes. Logige sisse lehe paremas ülanurgas.

Product information

PremierTM CAMPY määra kampülobakteri mikroobi ekspresseerunud antigeeni nii elutust kui elusorganismist. Kui muidu on kampülobakterit üsna keeruline rakukultuurist analüüsida, siis selle meetodi puhul on välistatud ka antibiootikumide supresseriv toime.

  • Proovi tüüp: väljaheitest
  • Tundlikkus: 96,7%
  • Spetsiifilisus: 95,6%

Kirjeldus

Video analüüsi läbiviimise kohta

 

Sarnaseid tooteid:

Premier™ C. difficile Toxins A&B

Premier® C. difficile GDH

Premier® EHEC

Premier™ H. pylori IgG

Premier™ Platinum HpSA® PLUS

Premier™ L. pneumophila

Premier™ Adenoclone 40/41

Premier™ EBV EBNA

Premier™ EBV IgG

Premier™ EBV IgM

Premier™ EBV-EA IgG

Premier™ Rotaclone

Premier™ Crptococcal Antigen

Premier™ Coccidioides

 

Veel kiirteste

 

Kampükobakterenteriit (allikas: Terviseamet) on Euroopas kõige sagedamini esinev zoonoos. Haigestumine on 2 ja rohkem korda suurem, kui haigestumine salmonelloosi.

Kampülobakterenteriit on äge bakteriaalne soolenakkushaigus, mille tekitajaks on bakter Campylobacter. On olemas umbes 20 serotüüpi, sagedamini on haiguse tekitajaks Campylobacter jejuni.

Kampülobakterenteriit on zoonoos ehk nii inimestel kui ka loomadel esinev nakkushaigus. Inimestele on peamiseks nakkusallikaks loomad või nende poolt saastatud toit. Kampülobakterid esinevad, nagu salmonelladki, tapaloomade (peamiselt veiste, kuid ka broilerite) seedetraktis, kuid nakatuda võib ka vee kaudu, koertelt ning kassidelt. Nii kodu- kui ka metsloomad võivad kogu oma elu olla bakterikandjad.

Kampülobakterid levivad fekaal-oraalsel teel või olme teel saastunud käte, pindade või köögitarvete kaudu. Nakkust võib levitada ka haige inimene, kui ta ise või temaga suhtlevad inimesed ei pea puhtust.

Haiguse inkubatsiooniperiood on 1-10 päeva, tavaliselt 2-5 päeva.

Haigusnähud – kõhulahtisus, kõhuvalud, palavik, iiveldus ja/või oksendamine – ilmuvad 1–10, tavaliselt 2–5 päeva pärast nakatumist. Hiljem võivad tekkida ka liigesevaevused. Tavaline haiguse kestvus kuni 7 päeva. Haigus võib kulgeda ka minimaalsete haigusnähtudega või asümptomaatiliselt. Kampülobakterid on väga sagedased reisikõhulahtisuse põhjustajad.

Kampülobakterenteriiti diagnoositakse mikrobioloogiliselt Campylobacter’i väljakülvamisel väljaheitest.

Haigestumise vältimiseks tuleb täita hügieeninõudeid nii toidu tootja kui ka tarbija poolt. Kuumutamist vajav toit tuleb tõepoolest korralikult kuumutada. Tuleb vältida pastöriseerimata piima ja piimatoodete tarbimist.  

Premier™ Campy

Võtke ühendust meie spetsialistiga

Küsige lisa infot Labema spetsialistilt. Toote spetsialist on Markus Pappa.

Saada küsimus