Suomeksi In English Eesti keel Lietuvos

ImmunoCard STAT!® E. coli O157 Plus

Tootekood: 750530
Tootja: Meridian Bioscience Europe
Pakend: 30 testi

NB! Saate tellida tooteid veebipoes. Logige sisse lehe paremas ülanurgas.

Product information

Immuunanalüüsi kiirtest Shiga toksiini produtseeritud E. coli O157 määramiseks inimese väljaheite proovist ja kultuurist.

ImmunoCard STAT!® E. coli O157 Plus on kiirtest Shiga toksiini produtseeritud E. coli O157 antigeenide määramiseks E. coli O157:H7 infektsiooni kindlaks määramise aitamiseks. Testis saab kasutada otse väljaheite proovi, Cary-Blair söötmega modifitseeritud väljaheite proovi või kinnitavat väljaheite proovist kasvatatud MacConkey puljongist kultuuri. 

ImmunoCard STAT!® E. coli O157 Plus analüüsi kirjeldus

Kasutusjuhend

Tundlikkus: 82% (väljaheitest) 100% (isolaatidest)
Spetsiifilisus: 99% (väljaheitest) 100% (isolaatidest)
Analüüsi aeg: 15 min (väljaheitest)

 

Seotud toode:

McConkey Puljong 5 ml

 

Sarnaseid tooteid:

ImmunoCard STAT!® Adenovirus

ImmunoCard® Mycoplasma

ImmunoCard® C. difficile GDH

ImmunoCard® Toksiinid A&B

ImmunoCard STAT!® EHEC

ImmunoCard STAT!® HpSA® HD

ImmunoCard® H. pylori IgG

ImmunoCard STAT!® Strep A

ImmunoCard STAT!® Mono

ImmunoCard STAT!® Norovirus

ImmunoCard STAT!® Crypto/Giardia

ImmunoCard STAT!® GCE

 

Veel kiirteste

 

Escherichia coli (E.coli) poolt põhjustatud soolenakkused (allikas: Terviseamet)

Kolibakter (E.coli) esineb rohkelt inimeste ja loomade soolestikus normaalse mikrofloora osana. Patogeensed E.coli tüved erinevad mittepatogeensetest tüvedest antigeeni struktuuri poolest, mis määrab nende patogeenseid omadusi, sh toksiinide produtseerimise võimekust ning võivad patogeensed tüved põhjustada raskeid soolenakkusi. Eestis on enterohemorraagiline koli-bakteri nakkus harva esinev nakkushaigus. Terviseameti andmetel 2010.a registreeriti 5 haigusjuhtu, 2009.a - 4, 2008.a - 9. 2011.aastal viie kuuga ei ole registreeritud ühtegi koli-bakteri poolt põhjustatud haigusjuhtu. Enterohemorraagiline E.coli nakkuse haigustekitaja

Enterohemorraagiline E.coli (EHEC) – ühendab mitit kolibakteri patogeenset serogruppi, mis toodavad Shiga-toksiini. EHEC paljuneb hästi temperatuuril 7˚-50˚C ja hävib temperatuuril üle + 70˚C. Mõned haigustekitajad võivad paljuneda isegi hapus keskkonnas (pH<4,4). Suurem osa rasketest haigusjuhtudest on põhjustatud O157:H7 serogrupi kolibakterite poolt, kuid haigusjuhte põhjustavad ka teised serogrupid nt O26, O111, O103, O145 ja muud.

Nakkusallikaks on patogeense kolibakteri kandvad kariloomad (peamiselt veised, lambad, kitsed, hirved ja muud) või haige inimene. Täiskasvanud haige eritab EHEC baktereid väljaheidetesse umbes nädala jooksul ja lapsed kuni 3 nädalat.

Haigustekitaja levib saastunud toidu (kuni 85% haigusjuhtudest) ja joogivee kaudu. Sagedamini levib haigustekitaja mittepastöriseeritud piima, ebapiisavalt kuumtöödeldud liha, taimeidude, rohelise salati ja muude köögiviljadega. Hügieeninõuete mittetäitmisel võib inimene nakatuda ka haige poolt saastatud pindadega või esemetega kokku puutumisel. Nakatuda võib väga väikese haigustekitaja koguse sattumisel organismi. Lisaks võib nakatuda ka saastunud vees suplemisel.

Enterohemorraagiline E.coli nakkuse inkubatsiooniperiood on 3-8 päeva.

Enterohemorraagiline E.coli nakkuse tavalised sümptomid on verine kõhulahtisus ja kõhukrambid. Suurem osa haigestunutest paraneb 10 päeva jooksul, kuid 5-15 % haigetest (peamiselt alla 5.a lastel ja vanemaealistel inimestel) võib tüsistusena kujuneda hemalüütilisureemiline sündrom (HUS), mida iseloomustab äge neerupuudulikkus ja närvisüsteemi talitlushäired. HUS kujuneb tavaliselt ühe nädala jooksul pärast haigestumist. HUS võib lõppeda surmaga.

Haigust diagnoositakse epidemioloogilise anamneesi, haiguspildi ja laboriuuringute alusel. Enterohemorraagiline E.coli nakkuse ravi põhineb rehüdratatsioonil. Real juhtudel on antibiootikumide kasutamine vastunäidustatud, sest võib see suurendada tüsistuste kujunemist.

Koli-bakteri nakkuse vältimiseks tuleb korralikult pesta juur- ja puuvilju jooksva veega, liha korralikult läbi küpsetada vähemalt 70-kraadi juures. Toitu valmistades tuleb puhtana hoida tööpinnad ja töövahendid, vältida ristsaastumist ehk toored toiduained, eriti liha, tuleb hoida eraldi valmistoitudest. Valmistoitu ei tohi pikka aega hoida soojas, vaid külmkapis ja sealgi mitte üle 1-2 päeva. Tõhus ennetusmeede on käte pesemine pärast tualeti kasutamist ja enne sööki. 

ImmunoCard STAT!® E. coli O157 Plus

Võtke ühendust meie spetsialistiga

Küsige lisa infot Labema spetsialistilt. Toote spetsialist on Markus Pappa.

Saada küsimus