Suomeksi In English Eesti keel Lietuvos

TRU Strep Pneumo™

Tootekood: 752330
Tootja: Meridian Bioscience Europe
Pakend: 32 testi

NB! Saate tellida tooteid veebipoes. Logige sisse lehe paremas ülanurgas.

Product information

Immuunanalüüsi kiirtest Streptococcus pneumoniae määramiseks inimese uriini- või tserebrospinaalsest vedeliku proovist.

TRU STREP PNEUMO™ testi tehakse otse uriini- või CSF proovist Streptococcus pneumoniae infektsiooni kahtlusega patsientidel.

Testi kirjeldus 

Kasutusjuhend

Positiivne kontroll

Positiivne tulemus: Uriinist 97.5%: CSF 100%
Negatiivne tulemmus: For urine 98.6%: For CSF 100%
Aeg tulemuse saamiseni: 20 min

 

Sarnaseid tooteid:

TRU FLU®

TRU Legionella®

TRU RSV®

TRU EBVG Recombinant VCA

TRU EBV-M™ Recombinant VCA

 

Veel kiirteste

 

Pneumokoki-pneumoonia (allikas: Terviseamet)

Pneumokoki-pneumoonia on peamiselt vanemaealiste inimeste seas aastaringselt endeemiliselt leviv nakkushaigus, mille kõrghaigestumise periood langeb talvekuudele. Mõned pneumokoki serotüübid võivad põhjustada puhanguid kollektiivides. Küllalt sageli kaasneb pneumokokinakkus gripi kõrgenenud haigestumisega ja epideemiatega.

Pneumokoki-pneumoonia tekitajaks on Streptococcus pneumoniae ehk pneumokokk. Pneumokokid koloniseerivad küllalt sageli nina-neelu ruumi – lastel sagedamini kui täiskasvanutel. Sagedamini põhjustavad haigestumist pneumokoki serotüübid 1, 3, 4, 5, 6A, 6B, 7F, 9V, 14, 18C, 19A, 19F ja 23F.

Nakkusallikaks on haige või pneumokoki-kandja inimene.

Pneumokoki-nakkuse riskirühma kuuluvad väikelapsed, vanemaealised inimesed, kroonilisi haigusi, eeskätt südame-, neeru- ja hingamiselundkonna haigusi, diabeeti, grippi põdevad ja immuunpuudulikkusega inimesed ning suitsetajad ja alkohoolikud, aga ka patsiendid transplantatsioonijärgses perioodis.

Pneumokokid levivad inimeselt inimesele piisknakkuse teel. Inkubatsiooniperiood Lõimetuseperioodi pikkuseks on üks kuni kolm päeva.

Pneumokoki-nakkus algab järsku kõrge palavikuga, külmavärinatega, valudega rinnus, hingamisraskusega, produktiivse köha ja rögaeritusega. Vanematel inimestel algab haigus mitteägedate haigusenähtudega ja hingamisepuudulikkusega. Väikelastel võivad esineda krambid ja oksendamine. Kopsupõletiku tüsistusteks võivad olla kopsu mädakogum, äge hingamisepuudulikkus, septiline šokk ja välkveritähnus. Suremus varieerub 5-35% piires ja on kõrgeim väikelaste seas. Haiguse täpseks diagnoosimiseks uuritakse haige verd, pleuravedelikku või täiskasvanutel uriini. Lastel ei ole otstarbekas uriini uurida, sest nendel sageli esineva nina-neelu kolonisatsiooni korral satuvad pneumokokid ka uriini.

Ennetamine 1) pneumokoki-nakkuse riskirühma kuuluvate inimeste vaktsineerimine, 2) rahvarikaste kohtade vältimine, 3) köhimisel aerosoolipiiskade leviku vältimine, 4) käte pesemine, 5) voodihaiged lamavad 30-45º tõstetud ülakehaga. 

TRU Strep Pneumo™

Võtke ühendust meie spetsialistiga

Küsige lisa infot Labema spetsialistilt. Toote spetsialist on Markus Pappa.

Saada küsimus